KDOPAK JSEM

Marcela Němcová

ŽIVOTNÍ ZKUŠENOSTI

Dlouholetá práce v korporacích, podnikání ve sféře poradenství ve firmách, kde mými tréninky prošlo více než 2000 lidí z velkých i malých firem (více informaci na www.in-spiral.eu), mi umožňuje poměrně rychle zahlédnout a propojit souvislosti

Lékařská diagnóza, kterou jsem si před pár lety vyslechla mě zastavila a posunula dál mílovými kroky. Zjistila jsem, že léčit se dá i jinak. Stále jsem na cestě, stejně jako všichni ostatní. Pracuji na tom, abych šla vědomě.

ZVÍDAVOST UČIT SE NOVÉ

Neustále pracuji na svém rozvoji. Baví mě to. Zjistila jsem, že tím inspiruji k práci na sobě i ostatní, což mě moc těší a dává energii. Časem jsem získala i pár certifikací - Co-Active Coaching; DOLQUEST - typologie, sebepoznávací technika založena na principu fungování mozkových hemisfér. Certifikace na nástroj v pozitivní psychologii, Mindfulness based stress reduction, Psych-K, Body talk, Pranic healing, thajská technika Tok sen. Zkusila jsem si i Wim Hof metodu, kterou denně praktikuji.

EMPATIE

Má přátelská povaha, pozitivní energie, zkušenosti, naslouchání a nadhled mi poměrně rychle umožňuje vytvořit bezpečné prostředí, díky kterému se člověk může plně otevřít, uvědomit si co se děje a posunout se dál. Má vnímavost umožňuje se na druhého člověka nebo skupinu lidí naladit a flexibilně reagovat na jejich potřeby. Workshopy a tréninky vedu celkem prožitkově s interakcí, nemám ráda nudu...

MŮJ PŘÍBĚH

PRO TY, KTEŘÍ  SE CHTĚJÍ DOZVĚDĚT VÍC...

Vždy mě fascinovala práce s lidmi, po 2 dekádách v korporaci, i na vysokých manažerských pozicích, jsem se vrhla do neznáma podnikání a u lidí zůstala... Baví mě objevovat u sebe i ostatních, jak se věci dějí a jak spolu vše souvisí. Pomáhat lidem, zahlédnout kým jsou a jakou cestou se vydat, mě opravdu naplňuje.

Díky mým "životním budíčkům" se otevřely cesty, které mě každým dnem posouvají hlouběji do nitra a tím se otvírají další obzory, dějí se synchronicity a na první pohled zázraky. 

Před pár lety mi tělo dalo stopku. Zastavila jsem se, podívala se jak žiji, změnila co se dalo a rozhodla se, že to zvládnu. Téměř okamžitě  jsem potkala úžasné lidi, kteří mi velmi pomohli a pomáhají na mé cestě. Jsem jim opravdu vděčná... Teď už vím, že je to o vnitřní síle, kterou každý v sobě máme, jen ji objevit a využít tím správným směrem. Hlavně začít u sebe a hned, ve svých rukách máme spoustu věcí. K vnitřní harmonii a zdraví velmi přispívá třeba změna stravy, pohyb, relaxace, příroda, hudba, smích, spánek, jaké máme vztahy, když děláme co nás baví... a hlavně - že si najdeme  na sebe čas a když ho nemáme, tak si ho uděláme! To vše můžeme ovlivnit, nemusíme se zabývat (a ztrácet energii) tím, co ovlivnit nemůžeme. A to vše jsem poctivě zkoumala a zkoumám dál a jednu věc vám mohu říct, FUNGUJE TO!

S Brucem Liptonem
S Brucem Liptonem

Do cesty mi přicházely a stále přicházejí úžasné věci a já měla možnost několikrát v zahraničí absolvovat týdenní semináře Joe Dispenzi, to bylo asi nejvíc, co jsem zažilaViděla a prožila jsem zázraky na vlastní oči, naše tělo a mysl jsou dokonalé a když se srdce zharmonizuje s hlavou, dějí se věci, to vám řeknu... Joe je úžasný v tom, že umí vědecky podložit, co se děje v těle, aby to bylo srozumitelné naší hlavě.  Není to žádná esoterika nebo šarlatánství, ale fakty podložená kvantová fyzika. Bez dalšího praktikování v denním životě to ale nejde. Velmi mi dal i workshop Bruce Liptona, Gregg Bradona, Brandon Bays, Tony Robbinse. Jejich přístupy, vhledy a forma mě velmi inspirují.   

Uvědomila jsem si, že ve změnách, a pro nás leckdy nepříjemných situacích, nemocech, se nejvíce posouváme dál. Nejvíce tehdy, když je s pokorou přijmeme, vezmeme zodpovědnost do svých rukou a nebojujeme. Je důležité budovat a mít důvěru v sebe. 

Na své poměrně intenzivní cestě jsem se naučila některé metody pomáhající práci s podvědomím a tělem, jako jsou Psych k, Body talk, Tok sen, Pranic healing, Mindfulness, Co-active koučink a další. Toto vše pomáhá nejen mně, ale i ostatním v jejich rozvoji

Vše co jsem se naučila, moc ráda využívám i při práci s lidmi jak na individuálních sezeních, tak při různých workshopech a trénincích. Miluji být nápomocná při objevování sebe samých, zaměřuji se na pomoc lidem prozkoumat kým jsou, co je blokuje, posouvá, kam směřují a jaký je jejich smysl. To vše přátelskou a odlehčenou formou.


Velkou radostí v životě je můj syn Oliver, ze kterého vyrostl úžasný mladý muž. Jsme parťáci a vždy jsme byli. S úžasem pozoruji jeho breakdancovou vášeň a přístup k životu. Je mým velkým učitelem a jak on říká i já jeho.. 

Ráda cestuji, objevuji nová místa, jen tak se bez plánu ztratit a nechat se překvapit. Procestovali jsme spoustu nádherných míst. Miluji přírodu, moře a hory, v zimě i v létě. Hudba a jóga mi pomáhají zklidnit mysl a naladit se na sebe. Vyzkoušela jsem si být 3 týdny na práně bez jídla, pouze o vodě..  Velmi mě inspirovala má kamarádka, která mi přišla v tomto období do cesty. Jde to! Tělo i mysl byly úplně čisté! A té energie! U jídla jsem zůstala, ale jsem vědomá, co a jak jím. 

Mám ranní rutinu, kterou se snažím začínat každý den (dechové cvičení podle Wim Hofa, relaxace, body talk techniky, qigong, lehké protažení, yoga a na závěr ledová sprcha... ufff). Zabere mi to cca 45min, no někdy se mi nechce, ale většinou to dám, protože cítím ten rozdíl... A pak mohu se zklidněnou myslí vyrazit do nového dne... :-)